Wróc do strony głównej

Energylandia –Kraków – Kopalnia Soli w Bochni 3 DNI

I dzień

Wyjazd z Olsztyna godz. 00,30

– przejazd nocny

– śniadanie w restauracji po trasie

– przejazd do Energylandi to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia.W Energylandii można korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Można spędzić cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając z 60 atrakcji. W cenie biletu poczęstunek.

godz. 18,00 przejazd na nocleg, obiadokolacja

II dzień

śniadanie

Spacer po Rynku Główny w Krakowie z przewodnikiem.

Rynek jest największym placem w Krakowie, a jednocześnie, jednym z największych w całej Europie (kwadrat o boku 200 metrów)! Jest również jednym z najpiękniejszych. Jego początki datuje się na rok 1257 r. Gospody i zajazdy, które niegdyś otaczały rynek, dziś zastąpiły restauracje i kawiarnie. Sam rynek wart jest poświęcenia mu kilku godzin, zgłębienia ciekawej historii każdego z budynków,ale jeśli brakuje czasu, dobrze się skupić na najbardziej charakterystycznych zabytkach. Zwiedzanie katedry na Wawelu: wieża Zygmuntowska, groby królewskie. Smocza jama.

Podziemia Rynku Głównego –Podziemia Rynku w Krakowie to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka; to najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa; ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających to miejsce w dawnych czasach. to zarazem miejsce, którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami.

czas wolny na posiłek na starówce w Krakowie.

przejazd do Bochni godz. 16.00

Kopalnia soli w Bochni.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące Poziom August i Sienkiewicz oraz Międzypoziom Dobosz. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci. Podziemna Ekspozycja Multimedialna - Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

obiadokolacja , nocleg w kopalni w Bochni

III dzień

śniadanie,wykwaterowanie,

– godz. 11,00 wyjazd z Bochni i przejazd do Częstochowy, pobyt w Sanktuarium, czas wolny na posiłek, wyjazd w drogę powrotną

Powrót w godzinach nocnych.

Cena– 495,00 PLN/os dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, ubezpieczenie, opiekę przedstawiciela biura i przewodników, bilety wstępu, nocleg w pensjonacie lub hostelu w Krakowie, nocleg w kopalni w Bochni, 3 śniadania, 2 obiadokolacje.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Możliwość zamówienia obiadów za dodatkową opłatą.

 

Program wycieczki jest naszą propozycją,
na Państwa życzenie możemy Program zmodyfikować, lub ułożyć inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

Biuro Turystyki i Transportu Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl e-mail: sztadex-tourist@o2.pl

Ubezpieczenie Firmy AXA