Wróc do strony głównej

Tunezja - Hotel Zenith ***

 Położenie
położony w odległości 6 km od centrum Nabeul i Hammametu, w ogrodzie, 200 metrów od piaszczystej plaży (z przejściem przez ulicę), ok 10 km od pola golfowego. Leży na wspólnym terenie z hotelami ANAIS i KINZA.
Ok. 50 km od Enfidha, ok. 100 km od lotniska w Monastirze i ok. 60 km w Tunisie.
 Wyposażenie hotelu
recepcja, restauracja główna, bary, bar przy basenie, kawiarenka mauretańska, disco bar, butik z pamiątkami, pralnia. Sejf dodatkowo płatny w recepcji. Bezpłatne Wi-Fi w recepcji.
 Wyposażenie pokoju
135 funkcjonalnych pokoi, klimatyzowanych (15.06 – 15.09), z balkonem, łazienką, WC, TV i telefonem.
W ofercie pokoje 2-osobowe z możliwością 2 dostawek, z widokiem na ląd.
 Wyżywienie
all inclusive w wyznaczonej restauracji i barach.
 Dodatkowo płatne
importowane napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne w disco barze, świeżo wyciskane soki z owoców - jeśli hotel prowadzi taką sprzedaż, shisha, oświetlenie kortu tenisowego, sporty motorowe na plaży, centrum Fitness, fryzjer, wypożyczenie rakiet tenisowych, mini bar, sejf, pralnia, lekarz, bilard, internet oraz wszystkie usługi nie ujęte w ofercie.
 Uwagi
W sezonie letnim (kwiecień – październik) bary na plaży, restauracje na zewnątrz hotelu otwarte są w zależności od warunków pogodowych oraz ilości gości hotelowych. Animacje hotelowe prowadzone są w wysokim sezonie, nie są prowadzone w języku polskim, szczegółowe programy umieszczane są na tablicy informacyjnej.
Dokładne godziny obowiązywania posiłków w sezonie letnim są umieszczane na hotelowej tablicy informacyjnej a także podawane przez rezydenta na spotkaniu informacyjnym po przylocie. Aktualizacja danych następuje na bieżąco, na podstawie otrzymywanych materiałów, przesłanych przez hotel, na nadchodzący sezon.
Informacje zawarte w opisie sporządzone zostały na podstawie danych posiadanych do dnia 20.06.2014.
 Rozrywka i sport
2 baseny odkryte, basen kryty, 2 korty tenisowe, tenis stołowy, bilard, mini golf, strzelanie z łuku, aerobic, water – polo, fitness, siatkówka, mini klub dla dzieci. Sauna, masaże, zabiegi odprężające w centrum wellness, sporty motorowe na plaży - dodatkowo płatne. Parasole, leżaki w cenie; materace na plaży dodatkowo płatne. Możliwość wypożyczenia ręczników plażowych.
 All inclusive
śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, popołudniowa przerwa na kawę. W wybranych barach w określonych godzinach podawane są napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe lokalne.
OPIS ALL INCLUSIVE - OBOWIĄZUJE OD 01/04 – 31/10/2014
RESTAURACJA GŁÓWNA « CALYPSO » - posiłki w formie bufetu, dania kuchni międzynarodowej i tunezyjskiej.
- Śniadanie: 07:00 do 10:00
- Lunch: 12:30 do 14:30
- Kolacja: 19:00 do 21:00
Podczas posiłków podawane są napoje: woda mineralna, napoje gazowane z dystrybutorów, lokalne piwo, lokalne wino.
• SNACK BAR PRZY BASENIE « EL RANCHO » - czynny od czerwca do września - 12:30 – 16:00 - lekkie posiłki, pizza, frytki, sałatki, kanapki. Napoje: woda mineralna, napoje gazowane z dystrybutorów
• CENTRAL BAR « NAUTILIUS » - 10:00 – 23:00 - napoje: woda mineralna, napoje gazowane z dystrybutorów, kawa i herbata, soki owocowe z koncentratów, koktajle, lokalne wino, lokalne piwo i likiery
• CENTRAL BAR « NAUTILIUS » - 16:30 – 18:00 - ciastka, kawa, herbata
• KAWIARNIA MAUERTAŃSKA – czynna od 14:00 – 23:00 – kawa po turecku, herbata. Shisha dodatkowo płatna
• DYSKOTEKA – czynna od 23:00 – wstęp bezpłatny, napoje dodatkowo płatne
 Skrócony opis
Hotel położony ok. 200 m od piaszczystej plaży (z przejściem przez ulicę).
Na terenie hotelu: 135 funkcjonalnie urządzonych pokoi z klimatyzacją, łazienką, TV-Sat, telefonem i balkonem.
Do dyspozycji gości: restauracja główna, snack bar przy basenie, bar główny, kawiarenka mauretańska, dyskoteka, butik z pamiątkami, internet w recepcji, pralnia.
Dla aktywnych: 2 baseny odkryte, basen kryty, 2 korty tenisowe, tenis stołowy, bilard, mini golf, strzelanie z łuku, aerobic, waterpolo, fitness, siatkówka oraz centrum odnowy biologicznej. Dla dzieci brodzik i mini klub.
 
 Wycieczki fakultatywne
Safari 2 dni
Wspaniała okazja aby poznać największe atrakcje południa Tunezji: amfiteatr rzymski w El Jem, berberyjskie miasteczko w Matmacie, oazy saharyjskie, słone jezioro Chott El Jerid, oazy górskie – Chebika i Tamerza, święte miasto Kairouan. Imprezy fakultatywne: przejażdżka na wielbłądach, wizyta w oazie, trasa pustynna Ong Jemel.

Tunis – Kartagina - Sidi Bou Said
Zwiedzanie stolicy Tunezji: starej dzielnicy arabskiej – Mediny, ruin starożytnej Kartaginy, a dla wytchnienia, spacer po malowniczym Sidi Bou Said. Obiad w cenie wycieczki.

Śladami Rzymian
Wyprawa ‘’Śladami Rzymian‘’ w głąb lądu. Zwiedzanie Świątyni Wód w miejscowości Zaghouan, starożytnego miasta Dougga z antycznym teatrem, Kapitolem, willami oraz ruin w Tuburbo Majus. Obiad w cenie wycieczki.

Kairouan - El Jem
Wizyta w ‘’świętym mieście’’ islamu – Kairouanie: zwiedzanie Wielkiego Meczetu Okba Ibn Nafaa, Basenów Aglabitow oraz wizyta w manufakturze dywanów. Następnie przejazd do El Jem – dawnego rzymskiego miasta Thysdrus. Wizyta w Amfiteatrze rzymskim. Obiad w cenie wycieczki.

Medina Alzahra
Tradycyjna kolacja tunezyjska ze spektaklem i pokazami grup folklorystycznych, a następnie fantastyczny spektakl Światło i dźwięk, odbywający się na 3 – hektarowej scenie, z udziałem setki aktorów, jeźdźców odgrywających sceny historyczne. Pierwszy tego typu pokaz w Tunezji!

Friguia Park
Sympatyczna wycieczka dla każdego klienta. Zwiedzanie Friguia Park – ogrodu zoologicznego z wieloma gatunkami egzotycznych zwierząt, a przede wszystkim zwierząt żyjących w Afryce. Następnie kolacja z afrykańskim show z elementami folkloru tunezyjskiego. Napoje wraz z winem wliczone w cenę.

Rejs statkiem
Rejs statkiem pirackim wzdłuż wybrzeża. W trakcie rejsu lekki posiłek, kąpiel na otwartym morzu i prawdziwa zabawa!

Karawana
Nie jedziesz z nami na Saharę? Również na miejscu możesz spróbować przejażdżki na słynnym ‘’ okręcie pustyni’’, czyli jednogarbnym wielbłądzie – dromaderze.
 Wydarzenia kulturalne
W Tunezji odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz festiwali, w tym również o charakterze międzynarodowym. Kilka propozycji poniżej:
- Międzynarodowy Festiwal Carthage - stworzony jako festiwal muzyki arabskiej, rozszerzył swój profil o muzykę międzynarodową. Odbywa się na przełomie lipca i sierpnia w antycznym teatrze w Kartaginie.
- Międzynarodowy Festiwal Kultury w Hammamecie - proponuje różne formy ekspresji artystycznej, od koncertów muzycznych, teatru aż po teatr muzyczny i taniec współczesny. Odbywa się na przełomie lipca i sierpnia w amfiteatrze sąsiadującym z Centrum Kulturalnym w Hammamecie.
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Symfonicznej El Jem - wydarzenie kulturalne o międzynarodowym wymiarze, przyciąga melomanów nie tylko z Tunezji. Gości w autentycznym rzymskim amfiteatrze, w miesiącach lipcu i sierpniu.
- Festiwal Saharyjski w Douz - festiwal odbywa się pod koniec grudnia. Przyciąga tysiące gości z Tunezji oraz innych państw Maghrebu. W programie: walki oraz wyścigi dromaderów, prezentacja tradycyjnych ceremonii beduińskich, pieśni oraz tańce.