Wróc do strony głównej

PUSZCZA BIAŁOWIESKA  (2 dni)

Wyjazd około godz. 700

W programie:

1 dzień

 • Skansen Budownictwa Kurpiowskiego w Nowogrodzie,
  Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie należy do dwóch najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce. Zbiory, w liczbie około 3000 eksponatów, związane są z Kurpiowską Puszczą Zieloną. Obecnie na powierzchni około 3,5 ha znajdują się 23 budynki mieszkalne i gospodarcze, z odpowiednim wyposażeniem oraz kilkadziesiąt obiektów tzw. małej architektury: barcie, kapliczki, studnie, bróg itp.
 • zwiedzanie Białegostoku:
  Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy, Obecna cerkiew reprezentuje styl klasycyzmu rosyjskiego na planie krzyża greckiego. Sobór Katedralny kryje szczególnie czczone ikony: Św. Mikołaja, Matki Boskiej Białostockiej, Opieki (Pokrowa) Najświętszej Marii, krzyż poświęcony u Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz relikwie Św. Męczennika Gabriela, patrona dzieci i młodzieży.
  zespół pałacowy Branickich,
  Pałac Branickich, to jeden z najciekawszych zabytków Białegostoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej i cenny zabytek architektury późnobarokowej. Zespół pałacowo-ogrodowy Branickich tworzy zwarty i harmonijny kompleks rezydencji w skład, której wchodzi sam pałac, zabudowania gospodarcze i pomocnicze oraz ogród górny i dolny. Integralną część zespołu pałacowego jest ogród utworzony na wzór francuski z wykorzystaniem efektów szkoły wersalskiej.
 • Muzeum Ikon w Supraślu,
  Muzeum Ikon w Supraślu dysponuje jedną z najbogatszych w Polsce kolekcją ikon XVIII, XIX i XX-wiecznych. Absolutnym unikatem są XVI-wieczne freski ocalałe ze zburzonej i obecnie odbudowanej cerkwi Zwiastowania NMP, znajdującej się na terenie Monasteru Supraskiego.

2 dzień

 • Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży,
  W Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego w dużych zagrodach przebywają najwięksi przedstawiciele ssaków Puszczy Białowieskiej: żubr, jeleń, łoś, sarny, dziki oraz duże drapieżniki: wilk i ryś. Można tu również zobaczyć Konika polskiego, który jest potomkiem Tarpanów, a także Żubronia, mieszańca pomiędzy żubrem a krową.
 • Park Pałacowy w Białowieży,
  Park pałacowy urządzony jest w stylu ogrodu angielskiego. Część posadzonych tu drzew sprowadzono z odległych regionów Ziemi. Stąd można w parku znaleźć choiny kanadyjskie, wykorzystywane często jako drewno budowlane, jedlice Douglasa, dęby czerwone i inne bukowate o przepięknych kolorach. Na terenie parku znajduje się muzeum z wieżą widokową, najstarszy zachowany budynek w Białowieży oraz inne zabudowania z czasów rezydencji carskiej, takie jak stajnia czy brama pałacowa.
 • Muzeum Przyrodniczo-Leśne z wieżą widokową w Białowieży,
  Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego jest jednym z najnowocześniejszych muzeów przyrodniczych w Polsce. Prezentuje przyrodę i historię Puszczy Białowieskiej oraz wielowiekową działalność człowieka na jej terenie,
 • wyjazd w drogę powrotną.

Powrót około godz. 2000.

Cena: 235PLN/os (grupa 30 os. + 2 opiekunów bezpłatnie)

Cena: 199PLN/os (grupa 45 os. + 2 opiekunów bezpłatnie)

Cena zawiera:

-         Przejazd autokarem,

-         ubezpieczenie,

-         opiekę przedstawiciela biura i przewodnika,

-         bilety wstępu,

-         1 nocleg,

-         1 śniadanie, 1 obiadokolację.

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail: sztadex-tourist@o2.pl