Wróc do strony głównej

ZŁOTA PRAGA

Wyjazd w godzinach porannych
 
W programie:

1 dzień

 • zwiedzanie Pragi: Hradczany,
  Hradczany to dzielnica Pragi rozkładająca się na wzgórzu nad zakolem rzeki Wełtawy. Miejsce pierwszego nowożytnego osadnictwa w Pradze, związanego z istnieniem dworu książęcego, później królewskiego i cesarskiego. Charakterystycznym elementem górującym nad miastem jest Katedra Praska oraz gigantyczny kompleks zamkowy. W ramach Zamku Praskiego warto obejrzeć: Katedrę św. Wita, św. Wacława i św. Adalberta. Złota Uliczkę. dziedzińce Praskiego Zamku,  ogrody na wałach zamku praskiego. Z rynku hradczańskiego rozpościera się piękny widok na panoramę miasta Praga. Oprócz kompleksu zamkowego Pałac Czerninów (z zewnątrz). Ogród Królewski wraz ze śpiewającą fontanną i Belwederem, Nowy Świat. Warto również obejrzeć odbywającą się codziennie o godzinie 12.00 na pierwszym dziedzińcu zamku praskiego zmianę warty honorowej.
  Mala Strana,
  Mala Strana to przepiękne podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami z piękną barokową zabudową. Początkowo była to oddzielna osada, która dzięki bezpośredniej bliskości Zamku Praskiego na Hradczanach rozwijała się prężnie, a jej mieszkańcy bogacili się na rzemieślnictwie i handlu. Dzięki temu, zaczęło się tu pojawiać coraz więcej, coraz większym, piękniejszych i bogatszych domów i pałaców w stylu renesansowym i barokowym. Obecnie znajdują się tutaj przemiłe winiarnie, piwnice i restauracje, które licznie odwiedzają krajowi i zagraniczni turyści. Centralnym punktem tego rejonu jest plac Malostranski, z dominującym na nim kościołem św. Mikołaja, jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Pradze.
 • późnym wieczorem przejazd do centrum wystawowego ze słynną Fontanną Krizikova na spektakl „Światło i Dźwięk” (fakultatywnie),  Fontanna ta jest niemalże unikatem na skalę światową, a na pewno jest jednym z najpiękniejszych połączeń wody, dźwięku i światła w tej części Europy.
 • zakwaterowanie w hotelu,
 • obiadokolacja  i nocleg.

2 dzień

 • śniadanie.
 • dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem:
  spacer po Rynku Starego Miasta,
  Stare Miasto w Pradze, to jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Czech. Historia samego Starego Miasta sięga ponad tysiąc lat wstecz, ale zorganizowane Stare Miasto istnieje mniej więcej od przełomu wieków XII/XIII. Ilość zabytków jest tutaj naprawdę imponująca, każda kamienica posiada bardzo bogatą i barwną historię, często obfitującą w naprawdę ciekawe elementy. Do najważniejszych zabytków na terenie Starego Miasta można zaliczyć: Ratusz Staromiejski, zlokalizowany na Rynku Starego Miasta, Orloj, zegar z ciekawym sposobem mierzenia czasu oraz odbywającym się co godzinę "przedsta-wieniem", kościół Św. Mikołaja na Starym Rynku, kościół Matki Bożej przed Tynem, pomnik Jana Husa, Dom pod Kamiennym Dzwonem, kubistyczny dom Pod Czarną Matką Bożą, obecny Dum.

Wyjazd do Olsztyna w godzinach popołudniowych.

 

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 449,00 PLN/os

 Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 349,00 PLN/os 

 

Cena zawiera:

-         Przejazd autokarem,

-         ubezpieczenie,

-         opiekę przedstawiciela biura i przewodnika,

-         1 nocleg,

-         1 śniadanie, 1 obiadokolacja,

-         bilety wstępu.

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.


Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail:  sztadex-tourist@o2.pl