Wróc do strony głównej

GIŻYCKO, WIOSKA INDIAŃSKA

Wyjazd  z Olsztyna: godzina 800

W programie:

 • zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy Boyen.
  Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej. Prawie na wprost wejścia do twierdzy przez Bramę Kętrzyńską znajduje się budynek stacji gołębi pocztowych. W czasie I wojny światowej przesyłki pocztowe z Giżycka bardzo szybko docierały do Królewca, Szczecina i Wrocławia.
 • Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim – jedyny taki w most Europie.
  Zbudowany został w 1898 na bardzo ważnej drodze wodnej - Kanale Łuczańskim (łączy on Jezioro Niegocin z Jeziorem Kisajno) - jako połączenie miasta z Twierdzą Boyen; jest skonstruowany w ten sposób, że przęsło mostu obraca się w bok, a nie do góry jak to ma miejsce w mostach zwodzonych. Ciekawostką jest fakt, iż ważący ponad 100 ton most może być obracany ręcznie przez jednego operatora! Aby osiągnąć taki efekt zastosowano bardzo unikatowe rozwiązania techniczne (konstrukcja zawieszona jest na dwóch kołach, które spoczywają na szynie w kształcie okręgu).
 • zwiedzanie indiańskiej wioski.
  „Indiańska Wioska" w Spytkowie to plenerowe muzeum, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentowanych jest ponad sto eksponatów obrazujących życie dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin.Eksponaty zaaranżowane w odpowiedni sposób tworzą poszczególne stacje tematyczne wioski: kompletnie wyposażone domostwo typu tipi, stroje i broń wojowników, przedmioty związane z religią i magią, narzędzia, stroje i ozdoby kobiece, dziecięce zabawki itd. Przedmioty te ożywają w barwnych opowieściach profesjonalnie przygotowanych, posiadających bardzo bogatą wiedzę przewodników.

Powrót do Olsztyna około godziny 1800

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) –74,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 62,00 PLN/os

 

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem,
 • opiekę przedstawiciela biura,
 • ubezpieczenie,
 • bilety wstępu.

 

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail: sztadex-tourist@o2.pl